ورود |  ثبت نام |  نقشه وب سایت
سه شنبه 9 آذر 1400
خرید و فروشرهن و اجاره

لطفا سوالات و پیشنهادات و فایلهای خود را در واتس اپ با ما به اشتراک بگذارید

با تشکر
یا در قسمت ثبت فایل، فایلهای خود را ثبت و برای ما ارسال نمایید
اخبار
1394/07/27 10:35

دنیای اقتصاد گزارش می دهد: نحوه پرداخت وام ارزان خرید

دنیای اقتصاد گزارش می دهد: نحوه پرداخت وام ارزان خرید
این روزنامه در تیتر یک با انتشار عنوان اجرای برجام کلید خورد، آورد: همزمان با فرارسیدن روز پذیرش برجام، ایالات متحده و اتحادیه اروپا دستور آمادگی برای لغو تحریم ها علیه ایران در روز اجرا را صادر کردند. از سوی دیگر فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که هر دو طرف به تعهدات خود در اجرای برجام متعهد هستند. بر اساس این بیانیه، کمیسیون مشترک ایران و گروه 1+5 امروز- دوشنبه- براساس توافق قبلی تشکیل جلسه می دهد تا اقدامات لازم را در این چارچوب انجام دهد. پیش از انتشار این بیانیه، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از دولت این کشور خواست تمام اقدامات لازم برای اطمینان یافتن از اجرای موثر و سریع تعهدات آمریکا مندرج در برنامه جامع اقدام مشترک بر اساس قوانین ایالات متحده انجام شود.
روزنامه دنیای اقتصاد با انتخاب عنوان سانسور مسکن در بسته ضدرکود، نوشت: در بسته سیاستی خروج از رکود اقتصادی، جای چاره جویی برای رونق بخش پیشران خالی گذاشته شده و به جز یک مصوبه تکراری (وام نوسازی)، تدبیر دیگری برای تحریک مسکن به چشم نمی خورد. متولیان این بخش، پیش تر 35 طرح و برنامه رونق زا پیشنهاد کرده بودند که هشت فقره از آنها همچون افزایش سقف اوراق تسهیلات خرید مسکن و لیزینگ قابلیت اجرا در کوتاه مدت را دارد. برای رفع نقص از بسته، پیشنهاد سپرده گذاری بخشی از منابع حاصل از کاهش نرخ سپرده قانونی بانک ها در بانک مسکن مطرح است.
تکانه پولی جدید در اقتصاد، عنوان دیگر این روزنامه است. روز شنبه، مسوولان اقتصادی کشور، از بسته سیاست های اقتصادی در نیمه دوم سال جاری رونمایی کردند. یکی از موضوعات مهم مطرح شده در این بسته، اثر سیاست های جدید بر متغیرهای پولی به ویژه تورم است. در این خصوص مسوولان بانک مرکزی معتقدند که تزریق نقدینگی در این سیاست ها به شکل هدفمند خواهد بود و هدف گذاری به شکلی است که حد مجاز افزایش تورم از سوی سیاست های پولی جدید معادل 0.4 واحد درصد برای تورم ماهانه در نظر گرفته شود. از سوی دیگر، برخی کارشناسان پیش بینی کردند با هر یک واحد درصد کاهش در نرخ سپرده قانونی پنج هزار میلیارد تومان به میزان نقدینگی افزوده شود که در نتیجه حد افزایش نقدینگی با کاهش یک تا سه درصدی نرخ ذخیره کمتر از 9 هزار میلیارد تومان عنوان شده است
روزنامه دنیای اقتصاد با درج عنوان مرضیه افخم به عنوان اولین سفیر زن جمهوری اسلامی به مالزی می رود، آورد: به دنبال انتشار اخباری مبنی بر انتصاب مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه به عنوان سفیر ایران در مالزی، روز گذشته سایت الف خبر داد که محمدحسن شیخ الاسلامی ریاست کنونی دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه قرار است به زودی به عنوان سخنگوی جدید وزارت امور خارجه معرفی شود. بر اساس این گزارش مرضیه افخم سخنگوی کنونی وزارت امور خارجه به زودی به عنوان سفیر ایران در مالزی راهی این کشور خواهد شد. انتشار این اخبار در حالی است که هنوز حکم رسمی این دو از سوی وزارت خارجه اعلام نشده است.
این روزنامه در ستون سرمقاله به عنوان «زمان های کلیدی در برجام» به قلم حمید قنبری پرداخت و در بخش یادداشت عنوان «تجویز تریاک برای معتاد بدحال» نوشته سیدامیر سیاح را منتشر کرد.
*گروه اطلاع رسانی
پژوهشم**9165**2002**9131
انتهای پیام /* 
منبع: ایرنا

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :